Aile Hastanesi
4443515

[email protected]
Bahçelievler Mh, Talatpaşa Bulvarı Begonyalı Sok. 7/9, 34180 Bahçelievler / İstanbul

Son Yazılar

AİLE TV
4443515
Anlaşmalı Kurumlar
Takip Edin
 
Aile Hastanesi Kurumsal Web Sitesi  >  Tıbbi Birimlerimiz  >  Sivil Havacılık Tıp Merkezi

Havacılık Tıp Merkezimiz, uçuş ile ilgili personel ve adaylarının kendilerini fiziksel, ruhsal ve mental olarak sağlıklı tutması ve uçuş emniyetinin sağlanması amacıyla Avrupa Birliği mevzuatına uyumlu havacılık sağlık talimatı SHT-MED’e uygun olarak Aero Medical Center (AMC) olmak için yetkilendirilen sınırlı sayıdaki hastanelerden biridir.

Havacılık Tıp Merkezimiz, pilotların ve tüm diğer uçucu personelin;
-Kabin Memuru Adayları
-Pilotaj Muayeneleri
-Hava Trafik Muayeneleri, (Öğrenci Adayları)
-Load Master

Tüm uçucu personel ICAO-JAR-FCI3 gerekliliklerine göre

Havacılık Tıp Merkezimiz;
-1.sınıf sağlık sertifikası
-2.sınıf sağlık sertifikası
-3.sınıf sağlık sertifikası

ve diğer ilk ve periyodik muayenelerinin aldığımız yetki belgesi kapsamında SHGM ile süregelen işbirliğimiz gereği prosedüre uygun yapılarak, Havacılık Tıp Merkezimizde ilgili mevzuat gereği tüm uçuş okulları ilk ve periyodik muayeneler AEMC tarafından değerlendirilerek yapılmaktadır.

Havacılık Tıp Merkezimizde mevzuata uygun yapılan periyodik muayene sonucu verilen sağlık sertifikası bunun dışında uçucu personel-hastalık-kaza-ameliyat vb. sonrası uçuş değerlendirme muayenesinde yapılmaktadır. Yapılan muayenelerde aynı gün içerisinde başlanan uçuculuk değerlendirme muayeneleri AEMC tarafından onaylandığı takdirde aynı gün içerisinde sonuçlandırılmaktadır.